Pieniądze na poprawę środowiska w lokalnej przestrzeni
Kapitał przyrodniczy regionu to nazwa działania, które pozwala zdobyć dotacje na zielone inwestycje, zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu i poprawiające warunki życia mieszkańców, województwa lubuskiego.
Zarząd województwa lubuskiego przyjmuje propozycje inwestycji i innych projektów, które wpisują się w cele działania 4.5.2 „Kapitał przyrodniczy regionu". Proponowane działania muszą być zlokalizowane na obszarze Zielonej Góry i jej okolic w ramach tzw. zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Na dofinansowanie zgłoszonych projektów, które przejdą etapy oceny i zostaną zakwalifikowane, władze regionu zarezerwowały blisko 5 mln zł.
Cel działania
Jaki powinien być cel tych przedsięwzięć i dlaczego mogą one liczyć na unijne dofinansowanie? Odpowiedzi zawarte są w opisie działania 4.5 programu regionalnego. Założenia są takie, że przyczynią się one do powstrzymania procesu utraty różnorodności biologicznej, pozwolą na zachowanie siedlisk i gatunków, a nawet odtworzenie ich tam, gdzie zostały zdegradowane. Wykorzystanie walorów przyrodniczych na poziomie lokalnym i regionalnym będzie wzmacniać potencjał rozwoju gospodarczego i społecznego. Elementem, który może do tego się przyczyniać jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej. Efekt ten da się uzyskać poprzez inwestycje w tzw. zieloną infrastrukturę. Pozwoli ona na właściwe ukierunkowanie ruchu turystycznego, w szczególności na obszarach cennych przyrodniczo. Z jednej strony zapewni lepszą ochronę wartości...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta